14 Čvn

Arnošt Petráček potvrdil v Berlíně stoupající formu před mistrovstvím Evropy dvěma medailemi

Světová plavecká série IPC 2018 byla zakončena ve dnech 7. – 10.6. tradičně výborně obsazeným mítinkem IDM Berlin. Pro evropské plavce byl Berlín poslední příležitostí nominovat se splněnými kvalifikačními limity na srpnové Mistrovství Evropy v irském Dublinu.

Vynikající výkon zaplaval Arnošt Petráček, který po předešlých závodech Světové série v italském Lignanu obsadil v kategorii Open (bodový přepočet klasifikačních tříd) 1.místo v disciplině 50m motýlek a ve své parádní disciplině, kde je úřadujícím paralympijským vítězem, 50m znak obsadil opět v kategorii Open 3.místo.

Jeho reprezentační kolega Jan Povýšil se v Berlíně zúčastnil plavecké klasifikace a po náročné operaci ramene, letošní závodní sezónu vynechává. V čase konání Mistrovství Evropy v Dublinu bude mít navíc docela jiné starosti s přírůstkem do rodiny.